زمان ویدیو 4:36
نوشتن نظر کلیک کنید

آموزش رزومه

آموزش رزومه مهم‌ترین قدم برای به دست آوردن یک موقعیت شغلی خوب است.

به دنبال شغل جدید هستید؟ یا شاید اولین کارتان؟ هنگام درخواست کار، روش‌های خاصی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا از سایر کارجوها با تجربیات آموزشی یا حرفه‌ای مشابه، متمایز شوید.

رزومه شما باید به طور واضح، مختصر و راهبردی صلاحیت‌های شما را نشان دهد تا کارفرما به مصاحبه حضوری با شما علاقه‌مند شود. آموزش رزومه به شما کمک می‌کند تا مهارت‌ها، تجربه‌های کاری و حرفه‌ای بودن خود را به زیبایی منتقل کنید. فرصت‌های شغلی ممکن است به طور غیرمنتظره‌ای ایجاد شوند. یک رزومه خوب و به‌روز، کلید یک جستجوی شغلی موفق است. رزومه برای توصیف کارهایی که می‌توانید به صورت حرفه‌ای به انجام برسانید استفاده می‌شود، به گونه‌ای که نشان می‌دهد چه کاری می‌توانید برای کارفرما انجام دهید.

 

اهمیت آموزش رزومه!

افراد جویای کار با ارسال معرفی‌نامه به کارفرما سعی می‌کنند اطلاعات دقیقی از شخصیت، تحصیلات و سوابق شغلی خود به کارفرما ارائه کنند. اگرچه نحوه نوشتن رزومه کاری، امری سلیقه‌ای است، مطمئناً رزومه هرچه زیباتر و اصولی‌تر باشد و جزئیات بیشتری از سوابق شغلی شما ارائه کند، موفق‌تر است. 

برای هر شغلی که برای آن درخواست می‌دهید، بهترین روش این است که رزومه خود را مطابق با شرح شغل تدوین کنید. استخدام‌کنندگان و مدیران منابع انسانی دوست دارند ببینند که شما اخلاق، لحن و زبان کلی آنها را درک کرده‌اید و همچنین می‌توانید با آن‌ها صحبت کنید؛ به این معنی که رزومه شما منعکس کننده اصطلاحات خاص آنهاست (“خلاصه‌های خلاقانه”، نه “درخواست‌های خلاقانه”). تجربیات شما باید با الزامات آن موقعیت شغلی مطابقت داشته باشد، و گاهی اوقات لازم است مهارت‌ها و تجربیات خاصی را برجسته کنید یا حتی آن‌ها را حذف کنید. همیشه رزومه خود را برای اشتباهات املایی و دستوری بررسی کنید.

آموزش رزومه امری حیاتی‌ست و صرفا تهیه رزومه برای نشان دادن اینکه کاندیدای ایده‌آلی هستید، کافی نیست. این روزها، سیستم‌های ردیابی متقاضی (ATS) درخواست‌های شغلی را فیلتر می‌کنند، بنابراین باید مطمئن شوید که کلمات کلیدی و عبارات دقیقی را از شرح شغل در رزومه خود وارد ‌می‌کنید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

استخدام در ۵ دقیقه!

مدیران کسب و کار معمولا در 5 دقیقه‌ی ابتدای مصاحبه‌ی شغلی تصمیم می گیرند که کارجو را استخدام کنند...

بیشتر بخوانید
شخصیت شناسی با متد دیسک

شخصیت شناسی با متد دیسک

آموزش شخصیت شناسی پول ساز با متد دیسک برای بهبود روابط سازمانی و ارتباط بین مدیران و کارمندان طراحی...

بیشتر بخوانید
نکات طلایی وفاداری پرسنل

وفاداری کارمندان

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها...

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چطور می‌تونم کمکتون کنم؟
×
سیما سرحدی Whatsapp chat