روز منابع انسانی HR

روز منابع انسانی
آنچه در این پست می‌خوانید

  روز منابع انسانی هر سال 26 سپتامبر جشن گرفته می‌شود و برای ادای احترام به افرادی که در بخش‌های H.R  کار می‌کنند طراحی شده است. همچنین این روز با هدف افزایش آگاهی در مورد نقش شغلی می‌باشد. به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد متخصصان H.R بشیار مهم است تا بدانیم اعضای این جامعه چگونه هستند. اگر علاقه مند به کار در حوزه منابع انسانی هستید، باید بتوانید اطلاعات بسیار خوبی را در طول بزرگداشت این روز به صورت آنلاین پیدا کنید.

   

  تاریخچه روز حرفه‌ای منابع انسانی

  فرماندار کل، سر پاتریک آلن در اکتبر سال 2013 به روز حرفه‌ای منابع انسانی (H.R. Professional Day) اشاره کرد. او این روز را برای به رسمیت شناختن و تجلیل از متخصصان منابع انسانی نامگذاری کرد زیرا آنها نقش مهمی در تضمین موفقیت سازمان ها با پرورش و توسعه سرمایه‌های انسانی ایفا می‌کنند.

  متخصصان H.R وظایف متعددی را در یک سازمان انجام می‌دهند. آنها باید قوانین مهم را اجرا و دنبال کنند، به همکاران کمک کنند تا آن‌ها هم در اجرای فرهنگ سازمانی کوشا باشند، حقوق بگیرند و برای افزایش انگیزه‌ی پرسنل، برنامه‌های سرگرم کننده شرکت را برنامه ریزی کنند.

  روز حرفه‌ای H.R فرصتی‌ست برای آشنایی با کارهایی که H.R برای بهبود زندگی کاری کارکنان انجام می‌دهد و به آن‌ها این فرصت را می‌دهد تا به صنعت H.R بپیوندند. روز حرفه ای H.R تماماً در مورد تشکر و قدردانی از زحمات کارکنان H.R است زیرا آنها سخت‌ترین موقعیت‌ها را مدیریت می‌کنند، از مراحل استخدام تا مذاکرات و مصاحبه‌های با کارکنان، تا خروج هر کدام. ارتباط با شرکت، مدیران اصلی، مدیران میانی و تمامی کارکنان یک واحد یا سازمان و همچنین تفسیر و اجرای قوانین.

   

  روز منابع انسانی

   

  چگونه می‌توان روز حرفه‌ای منابع انسانی را گرامی داشت؟!

   

  میزبان سخنرانی‌های عمومی در این روز

  سخنرانی‌های بسیاری برای افزایش آگاهی در مورد اهمیت این حرفه برگزار می‌شود. افرادی که علاقه‌مند به کسب بینش بیشتری در مورد بازار کار H.R هستند در این سخنرانی‌ها شرکت می‌کنند.

   

  الهام بخشیدن به افراد دیگر برای استخدام در بخش H.R.

   

  شما می‌توانید در مورد این نقش شغلی و فرصت‌های موجود در جامعه H.R صحبت کنید. این کار ممکن است افراد را تشویق کند که در دوره‌های تخصصی H.R ثبت نام کنند.

   

  درک بهتری از بخش H.R خود پیدا کنید.

  بسیاری از مردم وقتی متوجه می‌شوند که متخصصان H.R چقدر کار می‌کنند شوکه می‌شوند. این به شما کمک می‌کند تا از بخش منابع انسانی خود قدردانی کنید.

   

  روز منابع انسانی

   

  5 وظیفه‌ای که حرفه‌ای‌های H.R انجام می‌دهند؛

  1. استخدام داوطلبان H.R. نیازهای سازمان را درک می‌کند و مطمئن می‌شود که این نیازها هنگام استخدام برای موقعیت‌های جدید برآورده می‌شوند.
  2. ترتیب مصاحبه‌ها؛ بخش منابع انسانی مسئول استخدام کارمندان مناسب برای جایگاه‌های شغل خالی با ترتیب دادن به مصاحبه‌هاست.
  3. پردازش و نحوه‌ی حساب حقوق و دستمزد پرسنل، مالیات‌ها و هزینه‌هایی که باید بازپرداخت شوند، محاسبه ساعات کار کارکنان، افزایش حقوق و پاداش‌ها، همه از جمله وظایف بخش HR می‌باشند.
  4. انجام اقدامات انضباطی H.R نیاز به ایجاد یک رابطه قوی با مدیران و کارکنان برای حفظ یک رابطه کاری سالم دارد.
  5. حفظ سوابق کارکنان توسط بخش HR که این الزام به لحاظ قانون الزامی است.
  6.  

   

  چرا روز حرفه‌ای منابع انسانی مهم است؟!

  متخصصان H.R برای سازمان مهم هستند و وظایف زیادی را انجام می‌دهند. آنها مسئول مدیریت تمامی روابط با سرمایه‌های انسانی می‌باشند که با ارزش‌ترین دارایی یک تجارت هستند.

  هدف H.R کمک به کارکنان و هدف اصلی بخش‌های H.R کمک به پیشرفت کارکنان است. حفاظت از رفاه کارکنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

  بخش H.R با کارمندان تعامل دارد. اگر بخش H.R هرگز با کارمندان تعامل نداشته باشد، یعنی کار خود را اصلا انجام نمی‌دهد. متخصصان H.R باید بدانند که چه اتفاقی برای کارمندانشان می‌افتد و در همه حال از احوال آن‌ها باخبر باشند.

  پست های مرتبط

  مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
  حفظ کارمندان

  حفظ کارمندان؛ کلید حفظ بهترین کارمندان در بازار متغیر امروز

  آنچه در این پست می‌خوانید استخدام استعدادها و حفظ کارمندان برتر، بهترین راه برای عبور از بی‌ثباتی بازار کار فعلی…

  بیشتر بخوانید
  مدیریت نیروی کار نسل Z

  مدیریت نیروی کار نسل Z؛ ۵ روش کلیدی برای مدیریت نسل Z در محل کار

  آنچه در این پست می‌خوانید مدیریت نیروی کار نسل Z به معنای متعهد شدن به یک سبک رهبری جدید است.طی…

  بیشتر بخوانید
  بازخورد

  بازخورد مهمترین ابزار مدیریتی؛ چگونه به کارکنان دفاعی بازخورد بدهیم؟

  آنچه در این پست می‌خوانید بازخورد دادن یکی از قدرتمندترین ابزارها از مجموعه ابزارهای مدیران برای تقویت عملکرد کارمندان در…

  بیشتر بخوانید
  مدیریت کارکنان نسل Z

  چگونه و چرا مدیریت کارکنان نسل Z می تواند چالش برانگیز باشد!

  آنچه در این پست می‌خوانید مدیریت کارکنان نسل Z، چالش‌ها و اولویت‌های خود را به همراه دارد که به شکل‌دهی…

  بیشتر بخوانید
  ارزیابی 360 درجه

  ارزیابی ۳۶۰ درجه چیست؟

  آنچه در این پست می‌خوانید ارزیابی ۳۶۰ درجه یک فرصت بسیار خوب برای بازخورد حرفه‌ای‌ست که گروهی از همکاران و…

  بیشتر بخوانید

  نظرات

  سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  چطور می‌تونم کمکتون کنم؟
  ×