استخدام نسل Z؛ ۵ استراتژی استخدام برای جذب کارمندان نسل Z

استخدام نسل Z

اگر مطالب مقاله برایتان مفید بوده آن را با همکارانتان به اشتراک بگذارید.

استخدام نسل Z یا به طور کلی برقراری ارتباط با این نسل برای شما سخت است؟! با تغییرات فرهنگی گسترده در تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی، همراه با کمبود مداوم نیروی کار، جای تعجب نیست که تاکتیک‌های استخدامی گذشته دیگر کارساز نباشند. به همین دلیل، متخصصان منابع انسانی و استعدادیابی باید تغییراتی آگاهانه در فرآیند استخدام ایجاد کنند. تا بتوانند باهوش‌ترین متخصصین نسل Zers (متولدین بین 1997 و 2012) را جذب کنند.

پنج استراتژی استخدام برای جذب کارمندان نسل Z را باهم بررسی کنیم؛

 

روی یک استراتژی قوی برای استخدام نسل Z از طریق پلتفرم‌های آنلاین و رسانه‌های اجتماعی سرمایه گذاری کنید!

جذب حجم بالایی از کارمندان نسل Z می‌تواند تنها با یک استراتژی قوی برای استخدام در رسانه‌های اجتماعی یا پلتفرم‌های آنلاین کاریابی شروع شود. بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو، برترین و محبوب‌ترین سایت‌های رسانه اجتماعی در بین جوانان 18 تا 24 ساله اینستاگرام، اسنپ چت و تیک تاک هستند. به منظور هدف قرار دادن نسل Z، متخصصان منابع انسانی و استعدادیابی باید زمان و بودجه را به طور خاص به این پلتفرم‌های رسانه اجتماعی اختصاص دهند.

در حالی که اسنپ‌چت و اینستاگرام فرصت‌های تبلیغات را برای استخدام‌کنندگان در قالب پست و تبلیغ مشاغل ارائه می‌دهند. TikTok بخش اختصاصی رزومه‌های TikTok را راه‌اندازی کرده است. برنامه‌ای که به‌طور خاص برای جویندگان کار در این پلتفرم طراحی شده است. با رزومه‌های TikTok، کاربران تشویق می‌شوند تا با ارسال یک ویدیوی «رزومه» و استفاده از هشتگ #TikTokResumes برای مشاغل مختلف با برندهای شرکت‌کننده درخواست شغلی دهند.

تیم شما چه ترجیح دهد تبلیغات ارسال کند یا در یک برنامه آزمایشی مانند TikTok Resumes شرکت کند، ضروری است که انگشت خود را روی نبض پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی که در میان نسل Z محبوب ترین هستند، نگه دارد.

 

 

یک فرآیند استخدام سازگار با موبایل به‌وجود کنید!

بر اساس مطالعه‌ای که توسط The Center for Generational Kinetics انجام شده است، 95 درصد از نسل z ی‌ها یک گوشی هوشمند دارند. و 25 درصد از قبل از سن 10 سالگی یک گوشی هوشمند یا تبلت داشته‌اند. این نسل به عنوان بومی دیجیتال واقعی، عادت دارند تقریباً برای همه چیز از گوشی‌های هوشمند خود استفاده کنند!

با اطمینان از اینکه کل فرآیند آگهی شما در گوشی تکمیل می‌شود، عادات نسل‌های جوان را برآورده کنید. یک فرآیند یا یک برنامه کاربردی سازگار با موبایل به شما امکان می‌دهد با متقاضیان نسل Z در جایی که هستند ملاقات کنید – در تلفن هایشان!

 

مسیرهای شغلی روشن و دست یافتنی را ارتقا دهید!

با ورود نسل Z به بازار کار، آنها به طور طبیعی به دنبال موقعیت هایی برای کسب تجربه هستند. یکی از راه‌های استخدام نسل Z و جذب متقاضیان بیشتر و حفظ آن‌ها، تمرکز بر ایجاد مسیرهای شغلی واضح در شرکت شما است. برای متقاضیان روشن کنید که اگرچه ممکن است برای یک نقش کوچکتر درخواست شغلی دهند. اما فرصت‌هایی برای بر عهده گرفتن مسئولیت‌های بزرگتر و بیشتری مانند مدیریت یک تیم وجود خواهد داشت. شرکت‌هایی که راهنمایی‌هایی را برای توسعه شغلی به کارجو ارائه می‌دهند، می‌توانند آن‌ها را در طول کمبود نیروی کار بهتر جذب ‌کنند تا آن‌هایی که این کار را انجام نمی‌دهند.

 

استخدام نسل z

 

تنوع، انصاف و همه‌پرسی را در اولویت قرار دهید!

در آمریکا، نسل Z از نظر نژادی و قومی متنوع‌ترین نسلی است که تا به حال دیده‌ایم. در حالی که تفاوت، برابری و عدالت (DEI) باید همیشه در اولویت سازمان شما باشد، مطمئن شوید که تیم منابع انسانی و استعدادیابی شما به طور وسیع و انتقادی در مورد چگونگی فرآیند استخدم عمل می‌کند.

اولین مکان برای شروع، صفحه مشاغل شماست! حتماً کارمندان فعلی را با پیشینه‌های مختلف‌شان برجسته کنید. و برنامه‌های DEI را به نمایش بگذارید تا کارمندان آینده بتوانند پس از استخدام در آن شرکت کنند. روشن کردن پیشنهادات DEI شرکت شما می‌تواند به شما کمک کند در میان دریایی از کارفرمایان متمایز و برجسته شوید.

 

برنامه ریزی انعطاف پذیر برای استخدام نسل Z

یکی از آخرین راه‌هایی که کارفرمایان می‌توانند متقاضیان نسل Z بیشتری را جذب کنند، ارائه برنامه‌ریزی انعطاف‌پذیر است. به‌ویژه وقتی صحبت از موقعیت‌های ساعتی به میان می‌آید. از آنجایی که بسیاری از نسل Zی‌ها دانشجو هستند، ضروری است که تیم استعدادیابی شما این امکان را در نظر بگیرد که به کارمندان اجازه دهد طبق برنامه کلاسی خود برنامه ریزی کنند. و در صورتی که برای مطالعه برای امتحان در آینده به زمان استراحت نیاز داشته باشند، نوبتی کارها را انجام دهند. با تطبیق برنامه‌های پیچیده دانش آموزی، شرکت شما می‌تواند تعداد کارمندانی را که می‌توانید استخدام کنید را به شدت افزایش دهد.

همانطور که نسل Zی‌ها به پیوستن به بازار کار ادامه می‌دهد، مهم است که راه‌هایی را در نظر بگیرید که می‌توانید استراتژی‌های استخدام خود را برای برآوردن نیازهای منحصربه‌فرد این نسل ‌ برآورده کنید.

آخرین بلاگ ها

پروفایل کاربری

در زمینه مدیریت منابع انسانی به مشاور نیاز دارید؟

ما را در فضای مجازی دنبال کنید.

چطور می‌تونم کمکتون کنم؟
×
سیما سرحدی Whatsapp chat

با دوره های آموزشی و قراردادهای کاری آکادمی ارغوان مریدی
سال جدید را بدون دغدغه  شروع کنید!