چگونه و چرا مدیریت کارکنان نسل Z می تواند چالش برانگیز باشد!

مدیریت کارکنان نسل Z

اگر مطالب مقاله برایتان مفید بوده آن را با همکارانتان به اشتراک بگذارید.

مدیریت کارکنان نسل Z، چالش‌ها و اولویت‌های خود را به همراه دارد که به شکل‌دهی محیط کار کمک می‌کند و می‌تواند مسائل مدیریتی را برای رهبران کسب‌وکار ایجاد کند.
 
گزارش جدیدی از Thought Exchange، یک پلتفرم بحث مدیریت ضد تعصب، جدیدترین و جوانترین نسلی که به نیروی کار ملحق شده است را متولدین بین سالهای 1997 و اوایل دهه 2000 به عنوان نسل Z معرفی می‌کند.
 
 

مدیریت کارکنان نسل Z در محل کار

بر اساس گزارش Thought Exchange’s Gen Z At Work که این هفته منتشر شد، «… جای تعجب نیست که افراد نسل Z در رأس تحول در محل کار هستند و استانداردهای جدیدی را برای انتظارات کارکنان تعیین می‌کنند…» استعفای بزرگ در راه است و ضروری‌ست که کارفرمایان توجه داشته باشند.
 
“در واقع، نسل Z به عنوان پرجمعیت‌ترین نسل در عصر جدید، با بیش از 60 میلیون عضو فقط در ایالات متحده، در راه تبدیل شدن به تاثیرگذارترین گروه در محل کار است.”
 
این گزارش نشان داد که:
96 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که برایشان مهم است که در محل کار احساس ارزشمندی، مشارکت و توانمندی کنند.
80 درصد از پاسخ دهندگان شغلی را ترجیح می‌دهند که به آنها امکان کاوش و رشد مجموعه مهارت‌های مختلف را بدهد، نه شغلی که بر مجموعه خاصی از مهارت‌ها متمرکز باشد.
79 درصد از پاسخ دهندگان به داشتن مدیری که به پیشرفت شخصی آنها به اندازه پیشرفت حرفه‌ای آنها اهمیت می‌دهد، اهمیت می‌دهند.
 

چالش ها

برخی مدیران، مدیریت کارکنان نسل Z را اگر نگوییم دشوار، اما چالش برانگیز دانسته‌اند. در یک نظرسنجی غیررسمی، چندین مدیر تجاری تجربیات و دیدگاه‌های خود را در خصوص کارکنان نسل Z به اشتراک گذاشتند.
 

اخلاق کاری

مکس بنز، بنیانگذار و مدیر عامل بانکینگ گیک، خاطرنشان کرد که: “یکی از بزرگترین چالش‌هایی که من در مدیریت کارکنان نسل Z با آن روبرو بوده‌ام، کمک به آنها برای توسعه اخلاق کاری است. بسیاری از آنها عادت کرده‌اند برای چیزهایی مانند مشارکت و تلاش پاداش بگیرند. به جای ارائه‌ی نتایج.”
 
“من دریافته ام که تعیین انتظارات و اهداف روشن برای آنها مهم است و سپس آنها را برای برآورده کردن این انتظارات مسئول نگه داریم. علاوه بر این، من سعی می‌کنم با تمرکز بر نقاط قوتشان و تأکید بر اینکه چگونه کمک‌هایشان به ما در رسیدن به اهدافمان کمک می‌کند، انگیزه بدهم.»
 

انضباط

آندری واسیلسکو یک کارآفرین سریالی، کارشناس بازاریابی دیجیتال و یکی از بنیانگذاران Don’t Pay Full است. او مشاهده کرد که “مدیریت کارکنان نسل Z می‌تواند خسته کننده باشد، زیرا فاقد نظم هستند و دوست دارند شما را به چالش بکشند. شما را مورد انتقاد قرار دهند و‌بسیار رک هستند که من هم سن آنها بودم، باید برای دهان باز کردن و به چالش کشیدن بزرگسالان و افراد با تجربه کسب اجازه می‌کردم. خوب، آنها احساس می‌کنند حق دارند این کار را انجام دهند زیرا همیشه به آنها اجازه داده شده است که این کار را انجام دهند و بی‌پرده باشند.
 
«آنها فکر می‌کنند بهتر از شما، باهوش‌تر از شما و تواناتر از شما هستند. من بارها با یکی از کارمندان نسل Z جلسه‌ داشتم و از آنجایی که شرکت ما مبتنی بر اینترنت است، آنها فکر می‌کنند همه چیز را در مورد دنیای دیجیتال می‌دانند و می‌توانند به من بیاموزند.
 

با انگیزه ماندنک

اسکات اسپیواک، مدیر بازاریابی در United Medical Credit، گفت که:
“من به عنوان یک رهبر تجاری، سهم عادلانه‌ای از کارمندان نسل Z را مدیریت می‌کنم. آنها آزادی و فضای شخصی بیشتری در هنگام کار می‌خواهند. از طرفی واقعاً تمایلی ندارند با مدیرانی کار کنند که به صورت خرد و جزئی مدیریت می‌کنند، زیرا فضای تنفس مورد نیاز آنها را از بین می‌برد.
 
به علاوه، هر یک از آنها دارای مجموعه‌ای از انگیزه‌ هستند، بنابراین تشخیص اینکه دقیقاً چه چیزی آنها را هدایت می‌کند، دشوار است. برای برخی، این ایده، رشد است، در حالی که برای برخی دیگر، پاداش و دریافت‌های مالب خوب است. بنابراین، برخورد با کارمندان نسل Z یک فرآیند یادگیری مداوم است و شما باید برای رهبری بهتر با آن‌ها سازگار شوید.»
 

بی تابی

تری شرن، یکی از بنیانگذاران Conex Boxes، خاطرنشان کرد که:
«یکی از بزرگترین چالش‌هایی که من در مدیریت کارکنان نسل Z با آن روبرو بوده‌ام این است که آنها می‌توانند در هنگام یادگیری چیزهای خاص بسیار بی‌صبر باشند. به نظر می‌رسد که نسل Z نمی‌خواهد وقت خود را با یادگیری چیزی که فکر می‌کند برایشان ضروری نیست تلف کند.
 
او در پایان می‌گوید: «در حالی که این موضوع می‌تواند از نظر کاهش زمان یادگیری و همچنین تمرکز صد درصدی بر روی چیزهایی که واقعا باید روی آن‌ها تمرکز کنند عالی باشد. اما زمانی که آنها متوجه نباشند تصویر بزرگ‌تر چیست، می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد.
 

ارضاء فوری

جاناتان بن زوی، مدیرعامل All Forward است، یک پلتفرم فناوری که به حمل و نقل اجازه می‌دهد تا از سراسر جهان به‌طور هم‌زمان درخواست و دریافت کند. او خاطرنشان کرد که، “… نسل Z برای رضایت فوری از کار، کار می‌کنند و اگر فوراً نتیجه را نبینند، ممکن است به راحتی ناامید شوند.”
 
 
مدیریت کارکنان نسل Z
 

مشاوره برای رهبران کسب و کار در مدیریت کارکنان نسل Z

 

راه هایی برای برقراری ارتباط پیدا کنید.

آیزاک تبس، رئیس بخش رشد در کارت میلیون‌ها ویزا، خاطرنشان کرد که:
«مدیریت اعضای این نسل می‌تواند دشوار باشد، اما اگر بتوانید راهی برای برقراری ارتباط با آنها پیدا کنید و آنها را درگیر نگه دارید، قطعا ارزشش را دارد. برخی از نکات برای دیگران شامل درک نیاز آنها به انعطاف‌پذیری، باز و مثبت نگه داشتن ارتباطات و ارائه فرصت‌هایی برای رشد و توسعه است.”
 

“مهارت های ذاتی آنها را در آغوش بگیرید”

‏Quynh Mai، مدیر عامل و بنیانگذار آژانس بازاریابی دیجیتال Moving Image & Content، مشاهده کرد که:
«برخی از رهبران نسل X اعضای کارکنان نسل Z را وحشتناک می‌دانند. آنها ارزش های خود را خریداری می کنند و وقتی اشتباه می‌کنید یا از نظر فرهنگی نسبت به آن‌ها ناشنوا هستید، از فراخواندن شما دریغ نمی‌کنند. آن‌ها فکر می‌کنند بیشتر از شما می‌دانند و در این دنیای دیجیتالی جدید، بیشتر سوارند.
او اظهار داشت: «واقعیت این است که در دنیای امروز، آن‌ها باهوش‌تر، سریع‌تر و مجهزتر از ما برای مقابله هستند، بنابراین ما باید مهارت‌های ذاتی آنها را در آغوش بگیریم و از آنها بیاموزیم.
 

ارائه بازخورد

بوراک اوزدمیر، موسس مجله آلارم، گفت که:
«مدیریت کارکنان هر نسلی می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما در مورد نسل Z چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشت. اول از همه، آنها هوس بازخورد دارند. مطمئن شوید که به‌روزرسانی‌هایی برای عملکردی منظم به آن‌ها می‌دهید و به آن‌ها تفویض می‌کنید تا بدانند که چگونه کار می‌کنند و کجا باید بهبود یابند.
 

انتظارات را بیان کنید.

آنها از ارتباطات و ساختار شفاف استقبال می‌کنند، بنابراین طرح انتظارات از ابتدای استخدام آن‌ها موضوعی کلیدی است. علاوه بر این، پذیرفتن ایده‌های جدید و انعطاف‌پذیری در برنامه‌های کاری مهم است. به یاد داشته باشید که این نسل به دسترسی مداوم به اطلاعات و فناوری عادت کرده‌اند، بنابراین آنها اغلب راحت‌تر با شرایط خود کار می‌کنند.»

آخرین بلاگ ها

پروفایل کاربری

در زمینه مدیریت منابع انسانی به مشاور نیاز دارید؟

ما را در فضای مجازی دنبال کنید.

چطور می‌تونم کمکتون کنم؟
×
سیما سرحدی Whatsapp chat

با دوره های آموزشی و قراردادهای کاری آکادمی ارغوان مریدی
سال جدید را بدون دغدغه  شروع کنید!