نکات طلایی قرارداد مشارکت در سالن زیبایی

نکات طلایی در قرارداد مشارکت در سالن زیبایی

اگر مطالب مقاله برایتان مفید بوده آن را با همکارانتان به اشتراک بگذارید.

آنچه در این پست می‌خوانید

  مقدمه

  قرارداد مشارکت در منافع سالن زیبایی یک توافق نامه یا قرارداد بین صاحب یک سالن و یک متخصص زیبایی مستقل مانند آرایشگر یا متخصص زیبایی است. این قرارداد که به نوعی جزو قراردادهای کار محسوب می شود به متخصص زیبایی اجازه می دهد تا یک صندلی یا فضای مشخص شده را در یک سالن زیبایی اجاره کند و خدمات خود را به مشتریان ارائه دهد. در قرارداد مشارکت در منافع سالن زیبایی، شرایط و ضوابط اجاره، از جمله پرداخت اجاره، مدت اجاره، تجهیزات ارائه شده، استفاده از محل، مسئولیت های مالیاتی، و هر جزئیات مرتبط دیگری می بایست به صورت واضح مشخص گردد. آکادمی تخصصی ارغوان مریدی مدیریت منابع انسانی در این مقاله نکات طلایی قرارداد مشارکت در منافع سالن زیبایی را به طور کامل برای شما عزیزان توضیح می دهد.

  نیم ساعت مشاوره رایگان با تیم  تخصصی

  ارغوان مریدی

  نحوه استفاده از قرارداد مشارکت در منافع سالن زیبایی

  1. ذکر شرایط

   

   در قرارداد باید به وضوح نام موجر (صاحب سالن) و مستاجر (متخصص امور زیبایی)، آدرس ملک، شرح محل مورد اجاره (صندلی یا اتاق)، مدت اجاره، نوع اجاره (ثابت، پورسانت یا درصد)، نحوه پرداخت اجاره، استفاده از تجهیزات، استفاده از محل، مشخص شود. دستورالعمل ها، مسئولیت های مالیاتی، قوانین حاکم در کشور و وزارت کار و امضای هر دو طرف نیز باید در این قرارداد گنجانده شود.

   

  2. توصیف فضا و تجهیزات

   

   توافقنامه باید شامل توضیحات مفصلی از صندلی یا فضای اختصاص داده شده در سالن و هرگونه تجهیزات ارائه شده توسط موجر باشد. همچنین موجر و مستاجر باید سیاست ها و خط مشی هایی را برای حفظ ایمنی محیط کار، هزینه اینترنت، خدمات مشاع و گاز، تلفن و آب و برق و غیره از پیش ترسیم کند.

   

  3. بند فرعی اجاره

   

   در صورتی که هر مورد فرعی در اجاره صندلی یا اتاق اعم از تمیزکاری روزانه و غیره وجود داشته باشد، باید در قرارداد به صراحت در مورد آن بند و هر گونه شرایط و محدودیت ها توضیح داده شود. هر گونه شرطی میبایست مطابق قانون نگاشته شود.

  اگر تصمیم به همکاری در سالن زیبایی دارید، بهتر است این فرم را در اختیار داشته باشید. آکادمی ارغوان مریدی این فرم را در اختیار شما قرار داده است. کافی است روی عکس زیر کلیک نمایید.

  نکات حیاتی و طلایی در قرارداد مشارکت در منافع سالن زیبایی چه هستند؟

  هنگام عقد قرارداد مشارکت در منافع سالن زیبایی، چندین نکته طلایی وجود دارد که باید برای اطمینان از یک قرارداد کاری موفق و دوجانبه سودمند باید آنها را در نظر بگیرید:

   

  1-شناختن قرارداد اجاره:

   

  درک مدت قرارداد اجاره، خواه کوتاه مدت یا بلند مدت باشد، بسیار مهم است. درج تاریخ شروع و پایان اجاره، شرایط خاص در مورد خاتمه همکاری و همچنین هرگونه بند تمدید، برای جلوگیری از هرگونه سوء تفاهم یا هزینه های غیر منتظره و اتلاف وقت در دادگاه و محکمه بسیار مهم است. علاوه بر این، بررسی کامل شرایط قرارداد اجاره به شما این امکان را می دهد که از هزینه ها یا مشکلاتی که ممکن است اتفاق بیفتد آگاه شوید. این امر شامل هزینه هایی مانند آب و برق، هزینه های تعمیر و نگهداری، هزینه های پارکینگ، یا هرگونه جریمه برای تاخیر در پرداخت اجاره یا خسارت به مکان اجاره شده می شود. به علاوه، آشنایی با قوانین و مقررات مندرج در قرارداد اجاره نیز ضروری است. این امر برای مثال شامل شناخت هرگونه محدودیت در ورود و نگهداری حیوانات خانگی و اهلی (چه مربوط به شما چه مشتری باشد)، ایجاد سر و صدا، یا تغییرات در ملک یا یونیت و صندلی مورد اجاره است. آگاهی از این دستورالعمل ها باعث می شود با بقیه همکاران هماهنگی به وجود آید و از هرگونه درگیری احتمالی با صاحب سالن یا سایرین خودداری شود.

  نکات طلایی در قرارداد مشارکت در سالن زیبایی

  شناخت شرایط قرارداد مشارکت در منافع سالن زیبایی همچنین مستلزم این است که حقوق خود را به عنوان یک مستاجر بشناسید. سعی کنید با قوانین و مقررات حاکم بر حقوق مستاجر در حوزه قضایی کشور آشنا شوید تا اطمینان حاصل شود که در طول مدت اجاره قانون به یا علیه شما است و با شما یا موجر رفتار منصفانه ای صورت می گیرد. در نتیجه، درک کامل تمام شرایط قرارداد اجاره قبل از امضا برای پیشگیری از بروز هر گونه پیچیدگی و ابهام بسیار مهم است. با شناخت تعهدات مالی، مدت زمان کار، هزینه های اضافی، قوانین و حقوق خود به عنوان مستأجر، می توانید تصمیمی آگاهانه بگیرید و از هرگونه اختلاف احتمالی در آینده جلوگیری کنید.

  2-ارزیابی محیط سالن زیبایی

   

   سعی کنید پیش از قرارداد از محیط سالن زیبایی ارزیابی کلی داشته باشید. به نحوه تعامل سالن دار با دیگر مستاجران، همکاران با یکدیگر و مشتریان توجه کنید. ببینید آیا آنها دوستانه و حرفه ای با یکدیگر برخورد میکنند؟ آیا آنها راضی هستند و درگیر کارشان به نظر می رسند؟ همه اینها فاکتورهای مهمی هستند که باید هنگام تصمیم گیری در مورد عقد قرارداد در نظر بگیرید. علاوه بر این، تمیزی و تناسب سالن را زیر نظر بگیرید. یک سالن تمیز نه تنها نشان دهنده حرفه ای بودن است، بلکه نشان می دهد که سالن دار برای راحتی و رضایت مشتریان خود ارزش قائل است. همچنین دقت کنید که فضای مورد اجاره از سازماندهی خوبی برخوردار باشد. این یعنی فضای کافی برای رفت و آمد و انجام کار داشته باشید همچنین مشتری نیز فضای خصوصی لازم برای احساس راحتی بیشتر را داشته باشد.

   

  همچنین ایده خوبی است که در مورد سیاست ها و رویه های کاری سالن مانند زمان بندی، سیاست حفظ مشتری و استفاده از محصول نیز از کسانی که در آنجا کار میکنند بپرسید. قبل از متعهد شدن به قرارداد کاری، مطمئن شوید که این سیاست ها را از پیش شناخته و با آن ها موافق هستید. در نهایت نیز به غریزه خود اعتماد کنید. اگر چیزی درست نیست یا در مورد عقد قرارداد مشارکت در منافع سالن زیبایی شک دارید، بهتر است به قلب خود رجوع کنید و به جستجوی سالنی که با ارزش ها و اهداف شما همسو باشد بپردازید. راحتی و موفقیت شما به عنوان یک آرایشگر مهم است، بنابراین سالنی که احساس می کنید مناسب شما نیست باعث می شود حس خوبی نسبت به کار خود نداشته باشید.

  3-انتظارات سالن زیبایی در مورد فروش محصول

   

  درک انتظارات سالن در مورد فروش محصول برای موفقیت شما در این نقش ضروری است. برخی از سالن‌ها ممکن است از آرایشگران و متخصصان زیبایی بخواهند که به‌عنوان بخشی از مسئولیت‌های شغلی خود، محصولاتی را به طور فعال برای مشتریان تبلیغ کرده و بفروشند. اگر چنین است، مهم است که مهارت های فروش خود را توسعه دهید. اگر در مورد تبلیغ محصولات خاص نگرانی‌هایی دارید یا با امر فروش راحت نیستید، بسیار مهم است که این موضوع را از ابتدا با کارفرمای خود در میان بگذارید.

   

  کارفرمای شما ممکن است آموزش یا پشتیبانی فروشی به شما ارائه دهد تا به شما در بهبود مهارت های فروش کمک کند، یا ممکن است مایل باشند انتظارات خود را برای مطابقت با ترجیحات شما همسو کند. در نهایت، در مورد نگرانی‌های خود و گفتگو با کارفرمایتان شفاف عمل کنید. مهم است که نقطه تعادلی را پیدا کنید که هم برای شما و هم برای سالن مناسب باشد، بنابراین خود حامی خود باشید تا حرفه ای تر به نظر برسید.

  نکات طلایی در قرارداد مشارکت در سالن زیبایی

  4-امور مربوط به سیاستهای مشتریان بدون قرار قبلی

   

  خط‌مشی‌های مربوط به مشتری هم برای کارفرما و هم برای آرایشگر مهم هستند. برخی از سالن‌ها ممکن است سیاستهای سختگیرانه ای در مورد مشتریان بدون قرار قبلی داشته باشند و هر نوع جذب مشتری بدون قرار قبلی را ممنوع کنند. این در حالی است که برخی دیگر از کارفرمایان ممکن است بسته به در دسترس بودن سالن از ورود مشتریان بدون قرار قبلی به سالن استقبال کنند. برای اجاره‌ کنندگان بسیار مهم است که خط‌مشی سالن و نظر کارفرما در مورد مشتری بدون قرار قبلی را بپرسند تا بتوانند به‌طور مؤثر زمان و قرار ملاقات‌های مشتریان را مدیریت کنند.

   

  اگر یک سالن دار اجازه ورود مشتری بدون قرار قبلی را می‌دهد، اجاره‌کنندگان باید آماده باشند تا این مشتری را در برنامه کاری خود جای دهند. این یعنی آرایشگران باید در برنامه‌های خود جای باز داشته باشند یا در تنظیم قرارهای قبلی انعطاف‌ داشته باشند تا زمانی هم برای مشتریان بدون وقت قبلی داشته باشند.

  نکات طلایی در قرارداد مشارکت در سالن زیبایی

  5-شرایط قرارداد را با دقت بررسی کنید 

   

  قبل از نهایی کردن هر نوع قرارداد مشارکت در منافع سالن زیبایی، شرایط را کاملا بسنجید و اطمینان حاصل کنید که تمام جنبه ها و بندها به وضوح مشخص شده باشند. به جزئیاتی مانند هزینه های اجاره، مسئولیت ها، بندهای فسخ و هرگونه خدمات اضافی که مرتبط با اجاره است توجه کنید.

  6-حرفه ای باشید

   

  به عنوان یک استایلیست یا متخصص امور زیبایی مستقل که یک صندلی، یونیت یا فضای مشخصی را اجاره می کند، برای ایجاد اعتماد با مشتریان و تقویت روابط مثبت با همکاران و کارفرما در محیط سالن ضروری است حرفه ای رفتار کنید. رعایت استانداردهای بالا در ارائه خدمات و رفتار، بازتاب مثبتی بر کسب و کار شما خواهد داشت.

   

  آکادمی ارغوان مریدی اولین مرجع تخصصی مدیریت منابع انسانی، قرارداد مشارکت در منافع صندلی را برای سالن‌های زیبایی مطابق با دستورالعمل‌ها و استانداردهای قانون اداره کار را ارائه می‌کند. همچنین قرارداد مدت موقت، منع افشای اطلاعات محرمانه و بسته کامل قراردادها و قوانین کسب و کار را در اختیار شما قرار داده است.

   درخواست جذب نیروی متخصص 

  به آکادمی ارغوان مریدی

  جدیدترین بلاگ ها

  دسته بندی بلاگ ها

  ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی
  همین حالا درخواست مشاوره تان را ثبت کنید.
  اسلاید قبلی
  اسلاید بعدی
  چطور می‌تونم کمکتون کنم؟
  ×
  سیما سرحدی Whatsapp chat