نحوه نوشتن قرارداد کاری: ۸ مرحله که باید دنبال کنید!

قرارداد کاری

اگر مطالب مقاله برایتان مفید بوده آن را با همکارانتان به اشتراک بگذارید.

قرارداد کاری کتبی چیست؟

قرارداد کار، یک سند قانونی‌ست که برای تعیین استانداردهای کارکنان در حین انجام کار در یک شرکت و کاهش خطرات ناشی از مسئولیت‌های شغلی کارفرمایان استفاده می‌شود. این قرارداد توسط کارمند و کارفرما امضا می شود و حقوق، مسئولیت ها و تعهدات هر دو طرف در طول مدت استخدام را مشخص می کند.

قراردادهای کاری می توانند ضمنی، شفاهی یا کتبی باشند که شامل یک قرارداد فیزیکی طولانی‌ست که کارمند آن را امضا می‌کند. قرارداد منعکس کننده شرایط توافق شده در زمانی‌ست که کارمند تصمیم گرفته موقعیت شغلی از شما اتخاذ کند.

در این مقاله سعی کردیم بیشتر در مورد قراردادهای کاری اطلاعات در اختیارتان قرار دهیم.

 

 

نحوه نوشتن قرارداد کاری – مرحله به مرحله

چند عنصر مشترک در قراردادهای کاری وجود دارد. برای نوشتن قرارداد کاری خود باید مراحل زیر را انجام دهید:

1. اضافه کردن عنوان شغلی:

عنوانی را برای قرارداد کاری و آن موقعیت شغلی قرار دهید. این می تواند چیزی شبیه “قرارداد کار” یا “قرارداد شرکت [نام شرکت]” باشد.

2. اطلاعات شناسایی کارفرما و کارگر:

طرفین درگیر در قرارداد کار را شناسایی کنید. این قسمت باید با ارائه اطلاعات اولیه در مورد هر دو طرف و نام کسب و کاری که قرار است در آن استخدام صورت بگیرد، دنبال شود.

3. اضافه کردن شرایط و ضوابط:

شما باید حداقل شرایط و ضوابط مورد نیاز این موقعیت را فهرست کنید، که اغلب توسط دولت و اداره کار ارائه می‌شود. این موارد شامل حقوق مرخصی، حقوق اخراج و ساعات کار می‌باشد. فراتر از آن، شما باید سیاست‌های کلی شرکت در مورد روزهای تعطیل، روزهای بیماری، مزایا، کد لباس و غیره را ذکر کنید.

4. مسئولیت‌های شغلی را شرح دهید:

برای جلوگیری از هرگونه غافلگیری از هر دو طرف، قراردادهای کاری شما باید وظایف و مسئولیت‌های مرتبط با شغل را به وضوح مشخص کند. به عنوان مثال، اگر برای موقعیت شغلی کارشناس فروش استخدام می‌کنید، می‌توانید این کار را به تعامل با مشتری، خدمات مشتری، نیازسازی، مدیریت سفارشات و غیره اضافه کنید.

5. ارائه جزئیات غرامت:

شما باید غرامت در نظر گرفته شده برای کار را در قرارداد خود به طور واضح و مستقیم بیان کنید. شما باید جزئیات مربوط به نحوه پرداخت غرامت – ساعتی / هفتگی / حقوق یا پورسانت را به قرارداد کارمند اضافه کنید. همچنین باید توضیح دهید که چگونه اضافه کاری بر اساس وضعیت کارمند به عنوان معاف یا غیر معاف محاسبه می‌شود. سایر جزئیات شامل اطلاعاتی در مورد پرداخت تعطیلات، مرخصی با حقوق، روش‌های پرداخت، پاداش و غیره است.

 

6. خلاصه شرایط قرارداد کاری:

اضافه کردن سایر شرایط توافق‌نامه به قرارداد خود را در نظر بگیرید. برخی از بندهای متداول مورد استفاده در قراردادهای کاری عبارتند از: عدم درخواست، حفظ حریم خصوصی، آزمایشی، عدم موفقیت و عدم رقابت. بند عدم درخواست، کارمند را از جذب مشتری به صورت شخصی و ترک شرکت منع می‌کند. همینطور بند حریم خصوصی، انتظارات حریم خصوصی کارفرما را در مورد اطلاعات الکترونیکی و ایمیل‌ها و پیام‌های صادر شده توسط وی را تعیین می‌کند. و بند آزمایشی به کارفرما این حق را می‌دهد که کارمند خود را در یک دوره زمانی مشخص بدون اطلاع قبلی اخراج کند. بند عدم رقابت، کارمندان را از رقابت با کارفرمایان خود برای یک دوره زمانی خاص منع می‌کند.

7. با یک وکیل مشورت کنید:

قبل از ارسال قراردادهای کاری خود، توصیه می‌شود با یک وکیل کار متخصص در قوانین، حقوق و استانداردهای استخدام مشورت کنید تا مطمئن شوید که قرارداد شما مطابق با استانداردهای تعیین شده است.

8. قرارداد کاری را به کارمند خود ارائه دهید:

شما باید قرارداد را برای کارمند خود ارسال کنید. سپس کارمند قرارداد را می‌خواند و مذاکره می‌کند و یا بلافاصله آن را امضا می‌کند.

چه چیزی باید در قرارداد کاری گنجانده شود؟

قرارداد کار به طور کلی شامل بخش‌های زیر است:

مدت زمان استخدام:

قراردادهای کاری شما باید حاوی جزئیاتی در مورد مدت زمان استخدام باشد، مخصوصا اگر قرارداد مستقل یا در موقعیتی حقوقی باشد. حتی اگر شغل تمام وقت نیست و حقوق بگیر با حداقل شرایط تعهد است، نیز باید به آن اشاره کنید.

حقوق یا دستمزد:

دستمزد دقیقی که برای کار در نظر گرفته شده را مشخصاً ذکر کنید. مسئولیت‌های شغلی عمومی: فرصت‌های شغلی عمومی را مشخص کنید!

برنامه کاری:

باید برنامه کاری را که انتظار می‌رود کارمند انجام دهد را به صورت کاملاً شفاف ذکر کنید.

مزایا:

مزایای ارائه شده توسط شرکت را مکتوب کنید.

محرمانه بودن:

افزودن یک بند محرمانه تضمین می‌کند که کارمند اطلاعات محرمانه و مورد استفاده در کسب و کار را فاش نمی‌کند.

دستمزد اخراج:

باید حقوقی که شرکت ارائه می‌دهد را ذکر کنید.

جزئیات فسخ:

قرارداد باید شامل جزئیات فسخ مانند مدت اعلان و شرایطی باشد که امکان فسخ فوری را فراهم می‌کند.

تاریخ لازم الاجرا شدن:

شما باید تاریخ دقیق شروع توافق را درج کنید.

اخطار:

قرارداد شما باید شامل مدت زمانی باشد که شرکت برای رسیدگی به هرگونه اقدام قانونی از طریق پست یا ایمیل هر زمان که اخطاریه دریافت می‌شود، باشد.

روند اختلاف در قرارداد کاری:

ذکر کنید که روند اختلاف مانند داوری اجباری یا اختلاف در دادگاه حقوقی رسیدگی می‌شود.

قانون قابل اجرا:

قوانین کشور را که برای تفسیر قرارداد کار از طریق یک بند قانون حاکم اعمال می‌شود را حتما ذکر کنید.

امضاها در قرارداد کاری:

قرارداد شما باید توسط همه‌ی طرفین قرارداد امضا شود تا موثر باشد.

.

انواع متداول قرارداد کاری

بسته به نوع کارمندی که استخدام می‌شود انواع مختلفی از قراردادهای کاری وجود دارند. در اینجا برخی از قراردادهای رایج مورد استفاده کارمندان آورده شده است:

*قرارداد کار دائم: قرارداد کار دائم برای کارکنانی استفاده می‌شود که حقوق یا نرخ ساعتی دریافت می‌کنند و ساعات کاری منظمی دارند. این نوع قرارداد ممکن است برای کار تمام وقت یا پاره وقت اعمال شود و تا زمانی که توسط هر یک از طرفین فسخ نشود ادامه دارد.

*قرارداد کار با مدت معین: قرارداد کار با مدت معین تاریخ پایان مشخصی دارد. کارمندان دارای قرارداد مدت معین از حقوقی برابر با کارکنان دائم برخوردار خواهند بود.

*قرارداد کار پروژه‌ای: از قرارداد کار پروژه‌ای زمانی استفاده می‌شود که کارفرمایان نتوانند الگوی کاری منظم را تضمین کنند. این قرارداد به طور کلی حداقل ساعاتی را که انتظار می‌رود کارکنان در هفته کار کنند و نوع حقوق و دستمزدشان را مشخص می‌کند.

 

چه کسی قراردادهای کاری استاندارد را می‌نویسد؟

قراردادهای کار معمولاً توسط شرکت از طریق مشاور حقوقی آنها تنظیم می‌شود. با این حال، در بسیاری از موارد، افرادی که کارمند را استخدام می‌کنند، می‌توانند قراردادها را نیز تنظیم کنند. در برخی موارد، پیمانکاران مستقل یا مشاغل آزاد می‌توانند قراردادها و شرایط استخدام خود را ارائه دهند. در تمام سناریوها، هر دو طرف باید به توافق برسند و قرارداد را امضا کنند تا اثربخش باشد. برای نوشتن قرارداد کاری توصیه می‌شود با یک وکیل کار یا وکیل واقف به قراردادها تماس بگیرید.

 

نوشتن قرارداد کاری مزایای خاصی دارد:

* قراردادهای کاری از نظر قانونی اسناد الزام‌آوری هستند که هم کارفرمایان و هم کارمندان موافقت می‌کنند که از بندهای آن پیروی کنند. این احتمال را کاهش می‌دهد که یکی از طرفین بعداً اقدام قانونی انجام دهد یا در مورد انتظارات و مسئولیت‌های شغلی اختلاف نظر به وجود آورد.

* یک قرارداد کار انتظارات روشنی را برای کارکنان تعیین می‌کند و اقداماتی را که ممکن است در صورت عدم رعایت آنها انجام شود، تشریح می‌کند.

* قرارداد کار به طور کلی در مورد زمان مرخصی با حقوق (PTO) بحث می‌کند که به محدود کردن حقوق اضافه کاری و حقوق تعطیلات کمک می‌کند. این موضوع می‌تواند به کارفرما یا مدیر کسب و کار کمک کند در زمان و هزینه صرفه جویی کند.

* قرارداد کار نیز از طریق بند محرمانگی محرمانه بودن را تضمین می‌کند. این کار کارکنان شما را از افشای اطلاعات حساس منع می‌کند.

* شرایط و ضوابط همراه با بندها از کارفرما و همچنین کارمند محافظت می‌کند که احتمال اختلافات را کمتر کند. حتی اگر اختلافی وجود داشته باشد، قرارداد تضمین می‌کند که هر دو طرف بر اساس وظایف و مسئولیت‌هایی که در قرارداد امضا کرده اند، مسئول هستند.

در مورد قراردادهای کاری کمک بگیرید

آیا برای تنظیم قرارداد کار به کمک نیاز دارید؟ مجموعه‌ای از قراردادهای ضروری و معتبر برای اداره کار توسط تیم ما تهیه و تنظیم شده است تا از بروز هرگونه تعارض و اختلاف، چه در مراحل استخدام، چه نگهداشت و یا حتی اخراج پرسنل جلوگیری کند

دریافت بسته کامل قراردادهای ضروری

آخرین بلاگ ها

پروفایل کاربری

در زمینه مدیریت منابع انسانی به مشاور نیاز دارید؟

ما را در فضای مجازی دنبال کنید.

چطور می‌تونم کمکتون کنم؟
×
سیما سرحدی Whatsapp chat

با دوره های آموزشی و قراردادهای کاری آکادمی ارغوان مریدی
سال جدید را بدون دغدغه  شروع کنید!