مشاور منابع انسانی و مزایای استفاده از آن!

مشاور منابع انسانی چگونه به کسب و کار شما کمک می کند؟

اگر مطالب مقاله برایتان مفید بوده آن را با همکارانتان به اشتراک بگذارید.

خدمات مشاور منابع انسانی را می‌توان به صورت ساعتی یا پروژه‌ای در نظر گرفت، یا می‌توان یک مدیر منابع انسانی موقت به صورت قراردادی، برای پر کردن پست‌ها و موقعیت‌های شغلی متفاوت، استخدام کرد. هریک از این اقدامات صرفاً بر اساس سطح تخصصی که مشاور برای کسب و کار شما به ارمغان می‌آورد، به سود کسب و کار شماست. از آنجایی که مشاوران منابع انسانی در طول حرفه خود با بسیاری از مشاغل مختلف کار کرده‌اند و با مسائل مختلف محل کار سروکار داشته‌اند، کسب و کار شما می‌تواند از چنین دانش و تجربه گسترده‌ای بهره‌مند شود.

در این مقاله خواهیم دید که چگونه یک مشاور منابع انسانی به کسب و کار شما کمک می‌کند؛

 

استخدام موثر

یکی از حوزه‌های تخصصی مشاوران و کارشناسان منابع انسانی، استخدام و انتخاب پرسنل است. آن‌ها به صاحبان مشاغل کوچک نکاتی را در مورد بهترین استراتژی‌های استخدام و همچنین نحوه تصمیم‌گیری عاقلانه برای استخدامیک فرد مناسب ارائه می‌دهند. این مشاوران همچنین در توسعه و تدوین یک استراتژی استخدام و انتخاب پرسنل کمک خواهند کرد. آن‌ها به کسب و کارها نشان می‌دهند چگونه فرآیند مصاحبه را اجرا شود تا از برجسته شدن و انتخاب کارجوی مناسب اطمینان حاصل کنند. کسب‌وکارهای کوچک معمولاً نمی‌توانند منابع خود را برای استراتژی‌های استخدام ناکارآمد هدر دهند. بنابراین یک مشاور منابع انسانی می‌تواند به شما در استخدام نیروی کار مولد کمک کند. در نهایت می‌تواند با به حداقل رساندن هزینه به ازای هر استخدام شما، هزاران چالش دیگر کسب ‌و کار شما را نجات دهد.

 

یک مشاور منابع انسانی می‌تواند به جذب و استخدام در کسب و کار شما کمک کند:

 • ایجاد یا بررسی شرح شغل برای تمام موقعیت‌های شغلی و تجاری
 • طراحی و درج آگهی‌های استخدامی برای پیدا کردن فرد مناسب و مورد نظر
 • بررسی رزومه‌های مختلف و غربالگری تلفنی کارجوها
 • کمک به مصاحبه با کارجوها
 • ارائه مشاوره در مورد تنظیم بسته پاداش برای کارجوهای منتخب
مشاوره منابع انسانی برای جذب و استخدام

مدیریت جامع عملکرد

ارزیابی عملکرد با حصول اطمینان از اینکه عملکرد هر یک از کارمندان در نهایت به تحقق اهداف تجاری کمک می‌کند، فرهنگ مسئولیت‌پذیری و توانمندسازی تقویت کرده و مزایای قابل توجهی برای کسب و کارها دارد. مشاور منابع انسانی با پیاده‌سازی سیستم مدیریت عملکرد از رشد کسب و کار شما حمایت می‌کند و به کارکنان شما انگیزه می‌دهد تا بهترین عملکرد خود را داشته باشند. بسیاری از مشاوران همچنین شما را راهنمایی می‌کنند که چگونه به طور موثر انتظاراتتان را به کارمندان منتقل کنید. آن‌ها برای تعیین اهداف هر فرد مشخصاً به شما مشاوره می‌دهند.

 

یک مشاور منابع انسانی می‌تواند به ایجاد یک سیستم مدیریت عملکرد موثر کمک کند:

 • ایجاد یا بازنگری فرآیند ارزیابی عملکرد برای اطمینان از تمرکز آن بر دستیابی به اهداف تجاری
 • ایجاد  KPIهایی که کارکنان را از حداقل معیارها برای عملکرد حین کار متمرکزتر می‌کند.
 • بررسی مشوق‌های موجود، پاداش‌های غیر مالی و طرح‌های شناسایی انگیزه شغلی

راه‌حل‌های آموزشی مناسب

یک مشاور با تجربه می‌تواند آموزش‌های مناسب و داخلی را برای ارتقای مهارت‌های کارمندان و کسب و کار شما طراحی و ارائه دهد. کارگاه‌های آموزشی را می‌توان در موضوعات مختلفی ارائه کرد که به طور خاص برای دستیابی به نتایج واقعی کسب و کار طراحی شده‌اند. از آنجایی که بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک اغلب زمان کافی برای برنامه‌ریزی و اجرای این جلسات آموزشی مورد نیاز را ندارند، داشتن یک متخصص اختصاصی برای تسهیل این آموزش‌ها برای کسب و کار شما بسیار مفید است.

 

اهداف متداول برای داشتن یک مشاور منابع انسانی، شامل موارد زیر است:

 • افزایش عملکرد کارمندان
 • توسعه مهارت‌های کارمندان
 • حفظ کارمندان کلیدی
 • بهبود اثربخشی کارمندان / رهبری.

مشاوره منابع انسانی چشم اندازی متفاوت

اغلب صاحبان کسب و کار برای دیدن چیزهایی که در کسب و کارشان بدیهی و ضروری است تلاش می‌کنند، زیرا آنها در فعالیت‌های روزمره خود بسیار متمرکز هستند. به راحتی می‌توان چیزی که همیشه می‌بینید را بدیهی دانست. اینجاست که نگاهی تازه به فرآیندهای مدیریت افراد، برای تعیین آنچه به پیشبرد کسب و کار شما کمک می‌کند نیاز است. یک مشاور منابع انسانی خارجی می‌تواند نظرات عینی و بی‌طرفانه‌ای را به شما ارائه دهد و می‌تواند سایر داستان‌ها، موفقیت‌ها و ایده‌های تجاری را با شما به اشتراک بگذارد.

 

همه‌ی کسب و کارها، صرف نظر از بزرگی یا کوچکی، به تخصص منابع انسانی نیاز دارند. برای کسب‌ و کارهای کوچک ممکن است گاهی اوقات مشکل بزرگی باشد، زیرا بسیاری از آن‌ها بخش اختصاصی مربوط منابع انسانی ندارند، اما هنوز هم نیاز دارند که بتوانند با مسائل مربوط به افراد در هنگام بروز مشکلات مقابله کنند. داشتن یک مشاور و کارشناس منابع انسانی خارجی به صاحبان مشاغل کوچک این توانایی را می‌دهد که وظایف منابع انسانی را در دستان توانا قرار دهند در حالی که وقت و تمرکز خود را به توسعه کلی کسب و کار خود اختصاص می‌دهند.

تیم منابع انسانی ارغوان مریدی

ایجاد شد تا کسب و کارهای کوچک و متوسط که معمولاً هزینه‌های بسیاری را برای جذب و استخدام منابع انسانی متحمل می‌شوند بتوانند با دسترسی به خدمات مربوط به یک متخصص منابع انسانی بوجه‌ی خود را کنترل کنند.

ما استراتژی‌های ساده، عملی و اثبات شده را ارائه می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که بهترین پشتیبانی و مشاوره مدیریت افراد را در حین رشد کسب‌ و کار خود خواهید داشت. همین امروز با ما تماس بگیرید و ببینید چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم تا بتوانید با راه‌حل‌های مقرون ‌به ‌صرفه و متناسب، تیمی قدرتمند را جذب و حفظ کنید و متعاقباً پاداش دهید.

کارشناسان منابع انسانی ما می‌توانند مجموعه‌‌ی کاملی از این خدمات، ایده‌ها و دیدگاه‌های جدید، که برای کسب ‌و کارهای در حال رشد بسیار ضروری هستند را به شما ارائه دهند.

– با ما تماس بگیرید تا دریابیم چگونه می‌توانیم به کسب وکار شما کمک کنیم.

آخرین بلاگ ها

پروفایل کاربری

در زمینه مدیریت منابع انسانی به مشاور نیاز دارید؟

ما را در فضای مجازی دنبال کنید.

چطور می‌تونم کمکتون کنم؟
×
سیما سرحدی Whatsapp chat

با دوره های آموزشی و قراردادهای کاری آکادمی ارغوان مریدی
سال جدید را بدون دغدغه  شروع کنید!