۵ روشی که مشاور منابع انسانی می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند!

مشاور منابع انسانی

اگر مطالب مقاله برایتان مفید بوده آن را با همکارانتان به اشتراک بگذارید.

ممکن است شما به عنوان یک مدیر، تخصص یا زمان کافی برای تمرکز بر نیازهای منابع انسانی کسب و کار خود را نداشته باشید. اینجاست که پشتیبانی یک مشاور منابع انسانی مطرح می‌شود.

حتی اگر صاحب یک کسب و کار نوپا یا یک شرکت تاسیس شده باشید، نگرانی‌های مربوط به منابع انسانی بهتر است توسط مشاور منابع انسانی انجام شود تا کارکنان منابع انسانی داخلی! زیرا می‌توانید از آنها به عنوان وسیله‌ای برای صرفه‌جویی در منابع شرکت خود استفاده کنید و مازاد آن را به سرمایه‌گذاری‌ یا هر چیز دیگری اختصاص دهید.

به طور کلی، می توانید یک مشاوره منابع انسانی را برای وظایف خاص منابع انسانی استخدام کنید که در آن موارد به شما کمک کنند. یا از آنها بخواهید که کل بخش منابع انسانی شرکت شما را در اختیار بگیرند. در هر صورت، ابتدا باید بدانید که این افراد چگونه می‌توانند به شما در مورد نگرانی‌های منابع انسانی کمک کنند.

 

استخدام سریع تر و کارآمدتر

کسانی که در استخدام تخصص دارند، پایگاه داده‌ای از کارجوهای مختلف دارند که به محض اینکه نیاز به استخدام شخصی داشته باشند، جستجو را آغاز می‌کنند. برخلاف استخدام درون سازمانی، که پس از انتشار آگهی استخدام، تعداد زیادی از متقاضیان را دریافت می‌کنند، متخصصان منابع انسانی خارجی می‌توانند از قبل مجموعه متقاضیان خود را بررسی کنند و ببینند که آیا کسی حتی قبل از انشار آگهی شغلی با این موقعیت متناسب هست یا خیر.

 

آنها شبکه‌های وسیعی دارند که می‌توانند از آنها برای یافتن کارجوهای خارج از پایگاه داده خود استفاده کنند.

و از آنجایی که آنها یک فرد شخص ثالث محسوب می‌شوند، می توانند با فردی که قبلاً در شرکت دیگری کار می‌کند. تماس بگیرند و اگر فکر می‌کنند این شخص برای این کار مناسب است، آنها را برای موقعیت خالی شرکت شما استخدام کند.

آنها همچنین در یافتن کارجوهایی که می‌توانند برای یک موقعیت دائمی یا پروژه‌ای (بسته به نیاز شرکت شما) کار کنند، انعطاف پذیر هستند. این مورد اهمیت زیادی دارد زیرا ممکن است شرکت شما هنوز برای یک تعهد طولانی مدت برای استخدام کسی آماده نباشد. و فقط برای یک دوره زمانی خاص یا حجم کاری مشخص به افراد نیاز داشته باشد.

 

 

حفظ کارکنان

مشاوران منابع انسانی فقط متخصصانی نیستند که به دنبال کارمندان جدید هستند. بلکه می‌توانند به شما کمک کنند تا کارمندان فعلی خود را نیز حفظ کنید. همانطور که می‌دانید، کارکنان شما مهم‌ترین سرمایه‌های فعال در شرکت شما هستند. اگر آنها پس از مدت کوتاهی استعفا دهند، بازگشت سرمایه خود را دریافت نمی‌کنید. از طرفی هزینه‌های استخدام شما افزایش می‌یابد.

مشاور منابع انسانی به شما کمک می‌کند تا عوامل و عارضه‌های معمول استعفای کارکنان‌تان را شناسایی کنید. همچنین این مسائل را حل کنید تا آنها را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنید. آنها کارمندان شما را بهتر می‌شناسند و بهترین محیط کاری ممکن را به آنها می‌دهند که می تواند آنها را راضی کند در شرکت بمانند.

 

مدیریت حقوق و دستمزد و مزایای کارکنان

یکی از راه‌های حفظ کارمندان این است که به آن‌ها مزایایی را که لایق آن‌ها هستند، بدهید. زمانی که افراد احساس می‌کنند آنچه که لیاقتش را دارند به دست نمی‌آورند، تمایل دارند آن را از جای دیگری جستجو کنند که معمولاً به همین دلیل است که یک کارمند از شغل خود استعفا می‌دهد.

شما نمی‌خواهید این اتفاق بیفتد، بنابراین بهترین کار این است که برای کارکنان خود بهترین‌ها را در نظر بگیرید تا بدانند که شرکت‌شان به آن‌ها اهمیت می‌دهد. یک مشاور منابع انسانی می‌تواند به این نگرانی‌ها کمک کند و حتی دسترسی شما را به فروشندگانی که مزایایی از قبیل بسته‌های بیمه سلامت و غیره دارند، فراهم کرده اما همچنان در حد بودجه شما برنامه‌ریزی کند!

حقوق و دستمزد همچنین یک عامل اساسی‌ست که باید به خوبی مدیریت شود تا هر بار که کارمندان و شرکت حقوق خود را دریافت می‌کنند، مشکلی بین آنها وجود نداشته باشد. جدا از مدیریت حقوق و دستمزد، شرکت‌ها همچنین می‌توانند نرم‌افزار خاصی را ارائه دهند که می‌تواند کل این فرآیند را در هر جایی کارآمد و در دسترس قرار دهد، به خصوص اگر مبتنی بر فضای ابری باشد.

 

 

 

مشاور منابع انسانی

سازگاری شرکت

انجام کارهای مختلف برای اجرای درست و اصولی کسب و کار شما کار آسانی نیست. بنابراین اگر بتوانید برای همگام شدن با تمام موارد قابل تحویل کمک بگیرید، عالی خواهد بود. همچنین شما باید از قانون کشوری که کسب و کار شما در آن واقع شده است پیروی کنید. اگر اطلاعات زیادی در مورد آن نداشته باشید ممکن است گاهی اوقات پیچیده باشد.

قانون کار هر از گاهی تغییر می‌کند، بنابراین شما به شخصی نیاز دارید که دائماً آن را برای شرکت شما پیگیری کند. مشاوران منابع انسانی می‌توانند به شرکت شما کمک کنند تا تمام مسئولیت‌هایی که باید برای کارمندان خود پوشش دهید، را با قوانین مطابقت دهند. آنها نکات و قوانین مختلفی مانند حداقل دستمزد، اعتبار مرخصی، مزایا، مالیات، مشارکت و غیره را می‌دانند که می‌توانید مشاوره تخصصی مورد نیاز خود را از آن‌ها دریافت کنید.

همچنین می‌توانند دیدگاه متفاوتی به شما بدهند که برای حل مسائل یا درگیری‌هایی که شرکت با آن مواجه است به آن‌ها نیاز دارید. این توصیه‌ها از تجربه آنها با شرکت‌های قبلی که با آن‌ها کار می‌کنند حاصل شده است. و آنها را با شما به اشتراک می‌گذارند زیرا آنها موفقیت سازمان شما را تضمین می‌کنند.

 

مدیریت و توسعه عملکرد

یکی از عوامل مهمی که باعث می‌شود یک کارمند در شرکت‌های مربوطه خود بماند، پیشرفت فردی آنهاست. اگر آنها احساس رکود کنند و از یادگیری چیزهای جدید دست بردارند، به فکر یافتن یک شرکت جدید برای کار می‌شوند تا بتوانند پیشرفت مورد نظر خود را داشته باشند. به کارمندان خود کمک کنید تا مهارت های بیشتری کسب کنند و هر روز چیزهای جدیدی یاد بگیرند و احساس کنند که در کنار شما پیشرفت می‌کنند.

مدیران و مشاوران خارجی منابع انسانی همچنین می‌توانند در مدیریت عملکرد کارکنان به شما کمک کنند. آن‌ها می‌توانند عملکرد کارکنان شما را ارزیابی کنند. تا ببینند چه چیزی باید بهبود یابند، یا چه مهارت‌های جدیدی برای کارهای روزمره آنها مفید است. از طریق آن ارزیابی‌ها، مشاوران منابع انسانی می‌توانند آموزش یا سمینارهای مورد نیاز را آماده کنند. مشاور منابع انسانی کسی‌ست که برای آموزش پرسنل شما برنامه‌ریزی می‌کند. و بهترین مربیان را برای تسهیل فعالیت‌های سازمانی دریافت می کند.

از ارزیابی آن‌ها، همچنین خواهید فهمید که چه کسی واجد شرایط ارزیابی است. کارمندانی که تمام تلاش خود را برای شرکت شما انجام می‌دهند باید برای کمک به تقویت روحیه آن‌ها شناخته شوند. تا احساس کنند دیده می‌شوند و بتوانند در شغل خود بهره‌وری بیشتری داشته باشند.

 

نتیجه

نقش مشاور منابع انسانی برای مشتریان خود بسیار مهم است زیرا به مدیریت بزرگترین سرمایه‌گذاری شرکت، یعنی کارکنان کمک می‌کند. استخدام آن‌ها به معنای انجام کار توسط متخصصان است که در دراز مدت شما را به صرفه‌جویی بیشتر در منابع خود می‌رساند.

کمک گرفتن برای کارمندان‌تان ضرری ندارد، به خصوص اگر در پایان روز به نتایج عالی برسید. فقط بدانید که همه‌ی افراد نمی‌توانند همه‌ی خدمات منابع انسانی را ارائه دهند. بنابراین مطمئن شوید که ابتدا به چه کمکی نیاز دارید تا بهترین فردی را پیدا کنید که بتواند تمام نیازهای شما را برآورده کند.

و اما آکادمی مدیریت منابع انسانی ارغوان مریدی، بیش از 7سال است که راه‌حل‌های بسیار شخصی‌سازی شده را با هدف شناسایی و تکمیل نیازهای منابع انسانی تکمیلی برای مشتریان در سراسر ایران ارائه می‌کند. چه در حال تقویت بخش منابع انسانی خود باشید و چه نیازمند استخدام افراد متخصص، مجموعه خدمات و متخصصان با تجربه ما به شما کمک می‌کنند تا در قوانین پیچیده و همیشه درحال تحول استخدام  و مدیریت عملکرد و وفادارسازی پرسنل همگام با اطلاعات روز ، قوانین و کاهش هزینه‌های مربوطه حرکت کنید.

دریافت مشاوره

مدیریت منابع انسانی* مدیریت پرسنل* رشد و تعالی سازمانی

جدیدترین بلاگ ها

دسته بندی بلاگ ها

ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی

همین حالا درخواست مشاوره تان را ثبت کنید.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟
×
سیما سرحدی Whatsapp chat