برون سپاری منابع انسانی چیست؟

برون سپاری منابع انسانی

اگر مطالب مقاله برایتان مفید بوده آن را با همکارانتان به اشتراک بگذارید.

مقدمه

برون سپاری منابع انسانی چیست؟ پیش از هر چیز باید خاطرنشان کرد آکادمی ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی اولین ارائه دهنده  خدمات منابع انسانی به صورت برون سپاری می‌باشد و مدیران، صاحبین کسب و کار و متقاضیان می‌توانند درخواست خود مبنی بر برون سپاری خدمات منابع انسانی یا خدمات مشاوره در این حوزه را به این آکادمی بسپارند. و اما… برون سپاری خدمات منابع انسانی مجموعه بیشماری از خدمات را شامل می‌شود، این خدمات شامل پردازش حقوق و دستمزد، مدیریت مزایا، استخدام، مشاوره، آموزش و توسعه، مدیریت انطباق، و روابط کارکنان می‌شود. با برون سپاری این وظایف، شرکت‌ها می‌توانند تیم منابع انسانی داخلی خود را آزاد کرده و بر ابتکار استراتژیک و عملکردهای اصلی کسب و کار تمرکز کنند. یکی از مزایای کلیدی برون‌سپاری خدمات منابع انسانی صرفه جویی در هزینه است.

با برون‌سپاری عملکردهای منابع انسانی، شرکت‌ها می‌توانند هزینه‌های اضافی مرتبط با استخدام و آموزش کارکنان منابع انسانی داخلی و همچنین سرمایه گذاری در فناوری و زیرساخت منابع انسانی را کاهش دهند. علاوه بر این، برون‌سپاری به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا به تخصصی‌ترین و بهترین شیوه در منابع انسانی دسترسی داشته باشند این امر منجر به بهبود کارایی و اثربخشی در مدیریت سرمایه انسانی خواهد شد. یکی دیگر از مزایای برون‌سپاری خدمات منابع انسانی مقیاس پذیری است. همانطور که شرکت‌ها رشد می‌کنند یا نوساناتی را در نیروی کار خود تجربه می‌کنند، برون سپاری به آنها این امکان را می‌دهد که به راحتی خدمات منابع انسانی خود را برای رفع نیازهای در حال تغییر تنظیم کنند. این انعطاف‌پذیری می‌تواند به‌ویژه برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط که ممکن است منابع لازم برای پشتیبانی از یک بخش کامل منابع انسانی داخلی را نداشته باشند، ارزشمند باشد.

و اما از این میان، آکادمی تخصصی مدیریت منابع انسانی ارغوان مریدی  چه می‌کند؟ این آکادمی به شرکت‌ها کمک می‌کند تا فرآیندهای حول محور منابع انسانی خود را ساده کنند، پروسه انطباق با مقررات را بهبود ببخشند، رضایت کارکنان را افزایش داده و در نهایت موفقیت کسب و کار را تضمین کنند. شرکت‌ها می‌توانند با مشاوره و مشارکت با یک آکادمی معتبر برون‌سپاری خدمات منابع انسانی، مزیت رقابتی بودن در بازار را برای خود به دست آورند و بر هدف خود که اداره کردن کسب و کار است تمرکز کنند. اگر احساس می کنید شما هم برای کسب و کارتان به یک مشاوره مدیریت منایع انسانی احتیاج دارید تا خدمات منابع انسانی سازمان‌تان را برون‌سپاری کنید  کافی‌ست همین حالا درخواست‌تان  را در آکادمی مدیریت منابع انسانی ثبت کنید.

ارغوان مریدی

متخصص کوچ و مشاوره منابع انسانی

ارغوان مریدی

آیا می‌توانم منابع انسانی را برون سپاری کنم حتی با جود اینکه از قبل یک مدیر یا مسئول بخش منابع انسانی را استخدام کرده‌ام؟

برون‌سپاری خدمات منابع انسانی دانش تخصصی را که ممکن است در دستور کار مجموعه منابع انسانی موجود نباشد به تیم شما اضافه کند. این امر می‌تواند به ویژه زمانی که به حوزه‌های پیچیده‌ای مانند مدیریت حقوق و دستمزد، مدیریت مزایا، یا انطباقات قانونی  و قراردادها می‌رسد، برای شرکت شما بسیار ارزشمند باشد.

برون سپاری عملکردهای منابع انسانی همچنین به کاهش هزینه‌های شرکت شما نیز کمک می‌کند. به جای استخدام کارمندان تمام وقت اضافی یا سرمایه گذاری در نرم افزار و فناوری‌های گران‌قیمت منابع انسانی، برون‌سپاری خدمات منابع انسانی به شما این امکان را می‌دهد که به تخصص و منابع لازم به صورت انعطاف‌پذیر و مقرون به صرفه دسترسی داشته باشید.

برون سپاری خدمات منابع انسانی همچنین می‌تواند دسترسی شرکت شما را به آخرین روندهای صنعت و بهترین شیوه های مدیریت کسب و کار را فراهم کند. ارائه‌دهندگان خدمات مدیریت منابع انسانی مانند آکادمی ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی اغلب با آخرین پیشرفت‌ها در مدیریت منابع انسانی به‌روز می‌شوند و اطمینان حاصل می‌کنند که شرکت شما رقابتی بوده و مطابق با قوانین در حال تغییر است.

برون سپاری منابع انسانی

علاوه بر این، برون‌سپاری خدمات منابع انسانی می‌تواند به کاهش خطرات و اطمینان از انطباق با قوانین و مقررات کار کمک کند. ارائه دهندگان خدمات منابع انسانی به خوبی قوانین استخدام را می‌شناسند و می‌توانند به شرکت شما کمک کنند تا الزامات قانونی پیچیده را رعایت کنید و با خطر جریمه یا دعاوی قضایی را کاهش دهید.

برون‌سپاری فرآیند‌های منابع انسانی می‌تواند مقیاس پذیری و انعطاف‌پذیری را برای شرکت شما به ارمغان آورد. همانطور که کسب و کار شما رشد می‌کند یا نوساناتی را در نیازهای کارکنان تجربه می‌کند، ارائه دهنده خدمات برون‌سپاری خدمات منابع انسانی می‌تواند به راحتی کار خود را برای تطبیق با این تغییرات تنظیم کند و اطمینان حاصل کند که نیازهای منابع انسانی شما همیشه برآورده خواهد شد.

همچنین می‌تواند دیدگاه‌های تازه و ایده‌های جدیدی را برای شرکت شما به ارمغان آورد. برای مثال آکادمی ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی می‌تواند رویکردها و استراتژی‌های نوآورانه‌ای را ارائه دهند که ممکن است توسط تیم داخلی شما در نظر گرفته نشده باشد. این امر مهم منجر به بهبود شیوه‌های مدیریت منابع انسانی و اثربخشی کلی سازمانی می‌شود.

در نهایت، برون‌سپاری خدمات منابع انسانی می‌تواند به ساده‌سازی فرآیندها و بهبود کلی ارائه خدمات منابع انسانی کمک کند. ارائه دهندگان خدمات منابع انسانی اغلب سیستم‌ها و فرآیندهای تثبیت شده مناسبی دارند که از ارائه کارآمد و به موقع این نوع خدمات اطمینان حاصل کرده و در نهایت می‌توانند رضایت و مشارکت کارکنان را افزایش دهند.

برون سپاری منابع انسانی

نقش مشاوره در برون‌سپاری منابع انسانی چیست؟

در دنیای امروزی برون‌سپاری خدمات منابع انسانی خصوصا برای کسب و کارهای کوچک، همچنین مشاوره برای اطمینان از موفقیت و موثر بودن فرآیند برون‌سپاری بسیار مهم است. هنگامی که یک شرکت تصمیم می‌گیرد وظایف منابع انسانی خود را برون‌سپاری کند، اغلب از مشاور منابع انسانی کمک می‌گیرد تا آن‌ها را از طریق شناسایی پیچیدگی‌های موجود در مدیریت منابع انسانی کسب و کارشان آگاه و راهنمایی کند. نقش مشاوره در برون سپاری منابع انسانی را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد:

1. برنامه ریزی استراتژیک و همسویی

مشاوران منابع انسانی به کسب و کارها کمک می‌کنند تا استراتژی برون سپاری خود را با اهداف کلی کسب و کار خود هماهنگ کنند. آنها اطلاعات ارزشمندی را در مورد اینکه چگونه برون سپاری خدمات منابع انسانی می‌تواند از اهداف استراتژیک شرکت پشتیبانی کند و اطمینان حاصل کنند که عملکردهای برون‌سپاری شده با برنامه‌های بلندمدت سازمان مطابقت دارند، ارائه می‌دهند.

 

2. انتخاب فروشنده و مدیریت

مشاوران در انتخاب فروشندگان بر اساس اهداف و نیازهای خاص شرکت به شما مشاوره می‌دهند. مشاوران برون سپاری خدمات منابع انسانی ارائه دهندگان بالقوه را ارزیابی می‌کنند، در مورد بندهای قراردادها مذاکره می‌کنند و توافق‌نامه‌های سطح خدمات را ایجاد می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که فرآیند‌های برون‌سپاری برای شرکت سودمند است.

برون سپاری منابع انسانی

3. مدیریت تغییر

اجرای برون سپاری خدمات منابع انسانی اغلب شامل تغییرات قابل توجهی در یک سازمان است. مشاوران با تسهیل ارتباطات، رسیدگی به نگرانی‌های کارکنان و اطمینان از انتقال آرام به مدل برون‌سپاری، نقش مهمی در مدیریت این تغییر را با برگزاری جلسات مشاوره رو راهنمایی دارند.

 

4. کاهش ریسک

مشاوره در مورد فرآیند برون‌سپاری خدمات منابع انسانی می‌تواند یک شرکت را از خطرات مختلفی مانند مسائل مربوط به انطباق یا نگرانی‌های امنیتی داده‌ها مصون نگه دارد. مشاوران با شناسایی ریسک‌های بالقوه، به توسعه استراتژی‌های کاهش ریسک کمک می‌کنند و اطمینان حاصل می‌کنند که فرآیند برون‌سپاری با قوانین و مقررات مربوطه شرکت یا سازمان مطابقت داشته باشد.

 

5. نظارت بر عملکرد و بهبود

مشاوره حتی پس از امضای قرارداد برون‌سپاری نیز ادامه خواهد داشت. مشاوران بر عملکرد فرآیندهای پس از برون سپاری نظارت می‌کنند و در این بین معیارهای کلیدی را دنبال می‌کنند و توصیه‌هایی را برای بهبود و افزایش کارایی و اثربخشی ارائه می‌دهند.

در نتیجه...

برون سپاری خدمات منابع انسانی به شرکت‌ها کمک می‌کند تا به سه اصل مهم دست یابند:

از طریق برون سپاری خدمات منابع انسانی می‌توان در هزینه‌ها صرفه جویی کرد و سرمایه را به خوبی مدیریت نمود. این روش در مقایسه با استخدام کارکنان دائمی، امکان ارائه مجموعه بیشتری از خدمات با هزینه کمتر را فراهم می‌کند. این بدان معنی‌ست که کسب و کارها می‌توانند منابع خود را به طور کارآمدتر و موثرتر تخصیص دهند.

با برون سپاری خدمات منابع انسانی، شرکت‌ها به متخصصان ماهری دسترسی پیدا می‌کنند که دارای تخصص برای رسیدگی به مسائل پیچیده منابع انسانی هستند. این افراد با تجربه می‌توانند راهنمایی و پشتیبانی ارزشمندی را ارائه دهند که به طور خاص برای رفع نیازهای منحصر به فرد هر کسب و کار طراحی شده است. این امر تضمین می‌کند که مسائل و چالش‌های مربوط به مدیریت منابع انسانی به شیوه‌ای حرفه‌ای و کارآمد مورد بررسی قرار می‌گیرند.

یکی دیگر از مزایای برون سپاری، دسترسی به فناوری‌های پیشرفته و راه‌حل‌های وابسته به نرم افزار است که اغلب مراکز برون سپاری مانند، آکادمی ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی، ارائه می‌کنند. این ابزارهای پیشرفته می‌توانند برای کسب ‌و کارهای فردی گران‌تر از حد معمولی باشد، اما در طی فرآیند همکاری با یک آکادمی یا شرکت ارائه دهنده خدمات برون‌سپاری مدیریت منابع انسانی، مدیران می‌توانند از آخرین پیشرفت‌های فناوری بدون هزینه‌های کلان بهره ببرند. این امر به آنها اجازه می‌دهد تا فرآیندهای منابع انسانی خود را ساده‌تر کنند.

جدیدترین بلاگ ها

دسته بندی بلاگ ها

ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی

همین حالا درخواست مشاوره تان را ثبت کنید.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟
×
سیما سرحدی Whatsapp chat