کوچینگ منابع انسانی

کوچینگ منابع انسانی

اگر مطالب مقاله برایتان مفید بوده آن را با همکارانتان به اشتراک بگذارید.

مقدمه

 

آکادمی ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی شما را با مفهوم کوچینگ منابع انسانی آشنا می‌سازد!

 

آکادمی تخصصی مدیریت منابع انسانی ارغوان مریدی، کوچینگ در حوزه منابع انسانی را برای توسعه و رشد متخصصان این امر در تمام سطوح ضروری می‌داند. چه فردی به تازگی کار خود را در حوزه منابع انسانی شروع کرده باشد یا فردی که سال‌ها تجربه به عنوان یک مدیر مجرب داشته باشد، کوچینگ مزایای متعددی دارد که به پیشرفت و ارتقای این فرد کمک می‌کند. یکی از حوزه‌های کلیدی که کوچینگ روی آن تمرکز دارد، مدیریت موثر زمان است. متخصصان منابع انسانی اغلب مجبورند وظایف و مسئولیت‌های متعددی را پذیرفته و انجام دهند از همین رو کوچینگ به آنها کمک می‌کند تا کار خود را اولویت‌بندی کنند، اهداف واقع‌بینانه‌ای را تعیین کنند و زمان را به طور موثر مدیریت کنند. با یادگیری تکنیک‌های موثر در مدیریت زمان، متخصصان منابع انسانی می‌توانند بهره‌وری را افزایش داده و اطمینان حاصل کنند که قادر به رعایت ضرب الاجل‌ها و ارائه نتایج هستند.

 

تخصص جانشینان جنبه دیگری است که کوچینگ به آن می‌پردازد. همانطور که متخصصان منابع انسانی به پیشرفت و ترفیع در حوزه شغلی می‌رسند، اغلب از آنها خواسته می‌شود وظایف و مسئولیت‌های پیشین  را به اعضای تیم خود محول کنند. کوچینگ به این افراد کمک می‌کند تا مهارت‌های لازم برای تفویض اختیار را به طور مؤثر به جاشینان خود از طریق مشاوره انتقال دهند و اطمینان حاصل کنند که وظایف درست به افراد مناسب محول می‌شود و در نهایت همه در جهت هدف یکسانی کار می‌کنند. این امر نه تنها به متخصصان منابع انسانی کمک می‌کند تا حجم کاری خود را مدیریت کنند، بلکه حس توانمندی و رشد را نیز در تیم کاری تقویت می‌کند.

کوچینگ منابع انسانی

برنامه‌ریزی استراتژیک مهارتی حیاتی برای متخصصان در حوزه منابع انسانی است و کوچینگ نقشی حیاتی در توسعه این امر مهم ایفا ‌می‌کند. از طریق کوچینگ، متخصصان منابع انسانی یاد می‌گیرند که چگونه استراتژی‌های منابع انسانی خود را با اهداف و مقاصد کلی سازمان هماهنگ کنند. آنها دورنمایی در مورد آخرین ترندهای کسب و کار و بهترین شیوه‌ها در مدیریت منابع انسانی را به دست می‌آورند. چنین امر مهمی این متخصصان را قادر می‌سازد تا برنامه‌های استراتژیک را توسعه دهند و باعث پیشرفت سازمان شوند. کوچینگ همچنین به متخصصان منابع انسانی کمک می‌کند تا به صورت انتقادی فکر کنند و تصمیمات آگاهانه بگیرند و اطمینان حاصل شود که اقدامات آنها تأثیر مثبتی بر سازمان دارد.

علاوه بر این، کوچینگ به رشد حرفه‌ای در حوزه منابع انسانی کمک می‌کند. کوچینگ و مشاوره منابع انسانی با ارائه راهنمایی، پشتیبانی و بازخورد، به متخصصان منابع انسانی کمک می‌کند تا نقاط قوت و زمینه‌های بهبود را شناسایی کنند. این به آنها کمک می‌کند تا اهداف شغلی روشنی را تعیین کنند و یک نقشه راه برای دستیابی به آنها ایجاد کنند. ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی به شما کمک می‌کند تا با یادگیری کوچینگ خودآگاهی و هوش هیجانی کارکنان خود را افزایش دهید، و شما را قادر می‌سازد تا بتوانید در مجموعه خود روابط قوی ایجاد و ارتباط مؤثر برقرار کرده و با اطمینان در موقعیت‌های چالش برانگیز حرکت کنید.

به طور کلی، کوچینگ یک ابزار ارزشمند برای متخصصان منابع انسانی در تمام مراحل شغلی حتی در مرحله درخواست نیروی متخصص است. کوچینگ افراد را با مهارت‌ها، دانش و طرز فکر لازم برای برتری در نقش خود و دستیابی به پتانسیل کامل مجهز می‌کند. با یادگیری اصول سرمایه‌گذاری در کوچینگ توسط ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی، سازمان‌، ارگان یا شرکت شما می‌تواند اطمینان حاصل کند که متخصصان منابع انسانی برای پیشبرد موفقیت سازمانی به دانش لازم در این امر مجهز هستند و به رشد و توسعه کلی نیروی کار شما کمک خواهند کرد.

 

آکادمی ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی، شما را در خصوص درخواست نیروی متخصص راهنمایی می‌کند!

کوچینگ منابع انسانی

متخصصان منابع انسانی چگونه می‌توانند از کوچینگ بهره ببرند و چگونه می توانند برای این منظور نیروی متخصص درخواست کنند؟

متخصصان منابع انسانی  می‌توانند با کوچینگ شغلی برای یافتن دیدگاه برون سازمانی، بهبود عملکرد کارکنان و مدیران، ارتقای مهارت‌های راهبردی و توسعه یک برند شخصی قوی‌تر شما را در جایگاه برتر کسب و کار در مقابل رقبا قرار دهند. کوچینگ شغلی می‌تواند به شما کمک کند تا تصویر بزرگ‌تری از کسب و کار خود را ببینید، به طور پیوسته در امر بازاریابی موفق عمل کنید و فرصت‌های رشد و پیشرفت را در سازمان یا شرکت خود شناسایی کنید.

 

آکادمی ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی فرآیند جذب و استخدام نیروی متخصص کوچینگ را برای شما آسان میکند.

 

شناسایی نیاز

 

 

حوزه‌های خاصی را که متخصصان منابع انسانی به مربیگری نیاز دارند، مانند توسعه رهبری، بهبود عملکرد، یا دورنمای پیشرفت شغلی، تعیین کنید.

 

متخصصان منابع انسانی

 

به دنبال متخصصان با تجربه ای در حوزه کوچینگ باشید که در کار با متخصصان منابع انسانی تجربه زیادی داشته یا پیشینه ای در زمینه منابع انسانی و رهبری و مدیریت دارند.

ارغوان مریدی

متخصص کوچ و مشاوره منابع انسانی

ارغوان مریدی

با آکادمی ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی در ارتباط باشید

خدمات زیر مجموعه منابع انسانی توسط خانم مریدی در کوچینگ کسب و کار انجام می شود. همچنین مدیران می توانند در این آکادمی از خدمات آن بهره مند شوند. پس راه ارتباطی ما را دنبال کنید تا در مورد خدمات، تخصص و در دسترس بودن شرایط کوچینگ آگاه شوید.

 

بحث در مورد اهداف و انتظارات

 

به طور واضح اهداف و انتظارات خود در مورد کسب و کارتان را با تعامل و مشاوره با متخصصان کوچینگ در میان بگذارید تا از همسویی با نتایج مطلوب اطمینان حاصل کنید.

 

مقدمات کوچینگ را ایجاد کنید

 

مدت زمان، تعداد دفعات، نحوه تحویل (به عنوان مثال، تماس های تلفنی، جلسات حضوری) و مقدمات برای پرداخت هزینه ها را برای جلسات کوچینگ از پیش تعریف کنید.

 

در جلسات کوچینگ شرکت کنید

 

فعالانه در فرآیند کوچینگ از مشاوره تا اجرا شرکت کنید، پذیرای بازخورد و راهنمایی باشید و ناراحتی را به عنوان نشانه ای از رشد و توسعه بپذیرید.

 

ارزیابی پیشرفت

 

به طور منظم تأثیر جلسات مربیگری را بر رشد شخصی، افزایش مهارت و پیشرفت شغلی ارزیابی کنید تا اثربخشی رابطه مربیگری را تعیین کنید

با آکادمی تخصصی مدیریت منابع انسانی

ارغوان مریدی

متخصص ترین نیرو ها را جذب سازمان خود کنید!

ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی

درخواست نیروی متخصص

برای درخواست نیروی متخصص برای اهداف کوچینگ در بخش منابع انسانی سازمان موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 

1. منابع داخلی بررسی کنید

 

که آیا کارشناسان داخلی یا رهبران ارشد در حوزه منابع انسانی می توانند پشتیبانی کوچینگ را انجام و ارائه دهند یا خیر. در اکثر سازمانها چنین امری ناممکن است زیرا به کار تخصصی، شناخت همه جانبه برند یا محصول، آگاهی از کار رقبا و سالها تجربه کوچینگ نیاز است. در بهترین حالت متخصصان شما می توانند در امر مشاوره شما را راهنمایی کنند.

 

2. منابع بیرونی

 

استخدام مشاوران بیرونی یا شرکت های کوچینگ که در توسعه حرفه ای منابع انسانی تخصص دارند را در نظر بگیرید. شاید از توانمندی قابل توجهی در این حوزه برخوردار باشید اما استفاده از مراکز و منابعی مانند آکادمی ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی قطعا بینش عمیقتری را در حوزه کوچینگ منابع انسانی به شما ارائه می دهد.

 

3. برنامه های آموزشی

 

به برنامه های آموزشی ارائه شده توسط آکادمی های معتبر که بر توسعه رهبری و ارتقای مهارت های منابع انسانی تمرکز دارند توجه خاصی داشته باشید. این واقعیت را باید پذیرفت که کسب و کار هر روز با توجه به وقایع جهانی تغییرات زیادی را از صدر تا ذیل خود مشاهده میکند. باید آگاه بود که بسیاری از وقایع پیش بینی نشده مانند جنگ یا پاندمی میتواند شرکت شما را از یک کسب و کار خرد به یک سازمان بزرگ تبدیل کرده یا حتی سازمان بزرگ شما را با ورشکست روبرو سازد. شناخت تمام این عوامل نمی تواند کار راحتی باشد پس تمرکز بر روی مشاوره مداوم و داشتن یک برنامه راهبردی همیشگی شما را به طور دائم در مسیر پیشرفت و توسعه قرار خواهد داد. شرکت در بهترین دوره های آموزش منابع انسانی می توانید این مشکلات را به بهترین شکل مدیریت کنید.

با دوره های آموزشی

دغدغه ای در محیط کارتان نداشته باشید!
مشاهده همه

نقش متخصصان کوچینگ در مشاوره و راهنمایی متخصصان منابع انسانی

راهنما

متخصصان کوچینگ در مورد چالش ها و فرصت های حرفه ای به عنوان راهنما عمل می کنند. متخصصان منابع انسانی نیاز به شناخت چالش ها و فرصتهای پیش رو دارند و متخصصان کوچینگ به راحتی این امر مهم را انجام میدهند.

 

متحد

متخصصان کوچینگ به عنوان متحدانی هستند که از متخصصان منابع انسانی در دستیابی به اهداف شغلی خود حمایت می کنند. در حقیقت متخصصان کوچینگ حافظ منافع یک سازمان هستند.

 

رازدار

متخصصان کوچینگ فضای محرمانه ای را به متخصصان منابع انسانی می دهند تا در مورد نگرانی ها یا مسائلی که ممکن است در محل کار با آن ها مواجه شوند، بحث و تبادل نظر کنند.

 

مشاور

متخصصان کوچینگ در مورد تصمیمات شغلی، پویایی روابط بین فردی و توسعه شخصی بین کارکنان و مدیران مشاوره می دهند.

 

دوست

متخصصان کوچینگ همچنین می توانند رابطه دوستانه ای را با متخصصان منابع انسانی برقرار کنند تا محیطی راحت برای رشد و یادگیری ایجاد کنند. آکادمی ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی پیشنهاد میکند که متخصصان کوچینگ و منابع انسانی خارج از محل کار دوستی و نزدیکی ویژه ای را برای رسیدن به اهداف سازمانی داشته باشند.

کوچینگ منابع انسانی

جدیدترین بلاگ ها

دسته بندی بلاگ ها

ارغوان مریدی مدیر منابع انسانی

همین حالا درخواست مشاوره تان را ثبت کنید.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟
×
سیما سرحدی Whatsapp chat